Nazywam się Monika Maciołek, jestem Promotorką Karmienia Piersią i doradczynią noszenia w chustach i nosidłach miękkich Clauwi. 

Ukończyłam 95+godzinny kurs Lactation Education Resource, dzięki czemu uzyskałam tytuł Certified Breastfeeding Specialist. 

Uczestniczyłam również w wielu szkoleniach z zakresu przyjaznej pielęgnacji dziecka, pozycjonowania do karmienia, w wielu konferencjach laktacyjnych, dzięki czemu aktualizuję swoją wiedzę. 

 

Moja historia karmienia piersią jest banalna aż do bólu 🙂

Zainteresowałam się tematem karmienia piersią dopiero po narodzinach pierwszej córki. Podkreślam – dopiero po narodzinach – w ciąży wydawało mi się oczywiste, że będę karmić piersią i właściwie nie potrzeba do tego jakiejś szczególnej wiedzy ani umiejętności. Pewnie by tak było, gdyby nie sprzeczne i niekiedy wysoce szkodliwe porady, które słyszałam już po porodzie od starszego pokolenia, koleżanek czy nawet (a może szczególnie) personelu medycznego. Przez pierwsze miesiące popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy, bezmyślnie dryfując na „złotych radach” wyssanych z palca. Ostatecznie trafiłam na blog Hafija i od tamtego momentu temat wciągnął mnie tak mocno, że zaczęłam się w nim nieustannie dokształcać. Starałam się również wspierać w karmieniu piersią moje najbliższe otoczenie. Niestety, często trafiałam na mur w postaci głęboko zakorzenionych mitów. Wielokrotnie mity te powielali sami pediatrzy czy ginekolodzy, którzy w wyniku błędnych przekonań i nieaktualnej wiedzy na temat karmienia piersią i laktacji ogółem, udzielali szkodliwych porad lub wydawali krzywdzące opinie (na pocieszenie: trafiłam również na wspaniałych profesjonalistów!). Złościło i smuciło mnie to tak bardzo, że musiałam coś z tym zrobić. Ze złości w 2020 roku ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią organizowany przez Centrum Nauki o Laktacji, a ze smutku zaczęłam pisać bloga 🙂 I tak oto spotykamy się w tym miejscu!

Na moim blogu poświęcam trochę miejsca karmieniu tandemowemu, karmieniu piersią w ciąży, ale i laktacji ogółem. W przyszłości planuję podzielić się także informacjami na tematy okołomacierzyńskie (w końcu parenting zawsze smaczny i zdrowy!), m.in. na temat wielopieluchowania czy metody Montessori, w której jestem szczerze zakochana bez wzajemności. Skąd w ogóle takim pomysł? Ponieważ tematyka ta, podobnie jak karmienie piersią, w mojej ocenie, wpisuje się doskonale w naturalne podejście do rodzicielstwa. A tym staram się dzielić z innymi rodzicami na co dzień.

Prywatnie jestem nieustannie karmiącą mamą trzech córek, Ali, Uli i Hani oraz szczęśliwą żoną mniej szczęśliwego Piotrka. Lubię gotować, czytając przepis tylko do połowy. Lubię też rękodzieło, z którym idzie mi równie słabo 🙂 Zawodowo jestem związana z branżą oceny technologii medycznych. A z pasji i przekonania obecnie zajmuję się edukacją domową najstarszej córki 🙂

Dziękuję, że mnie odwiedziłaś, liczę, że znajdziesz tu coś dla siebie. Miłej lektury!